Достапни линкови

Дрезден: Ахтисари на средба со политичките директори на МНР од ЕУ


Специјалниот пратеник на Обединетите Нации за статусот на Косово Марти Ахтисари денеска и утре во Дрезден ќе разговара со политичките директори на министерствата за надворешни работи на земјите членки на Европската Унија. Извори во НАТО и Европската Унија посочуваат дека Ахтисари на дваесет и шестти овој месец во Виена на состанокот со претставници на Контакт групата ќе го претстави својот предлог за реавање на косовскиот статус.
XS
SM
MD
LG