Достапни линкови

Авганистан: Убиени голем број бунтовници од Пакистан


НАТО силите во Авганистан соопштија дека убиле голем број бунтовници кои во текот на ноќта се обиделе да влезат од Паксистан. Се прецизира дека сојзничките сили покренале воздушни напади врз две групи бунтовници. Според некои извештаи, бројот на загинатите бил околу сто и пеесет.
XS
SM
MD
LG