Достапни линкови

Пекинг: Посета на израелскиот премиер Олмерт


Израелскиот премиер Ехуд Олмерт, на разговорите кинеското раководство во Пекинг се очекува да ја изнесе загриженоста од иранската нуклеарна програма. Олмерт, како што е најавено, ќе се обиде да го убеди кинескиот премиер Вен Џибао дека Иран со нуклеарно оружје ќе биде закана за регионалната безбедност и за опстанокот на Израел.
XS
SM
MD
LG