Достапни линкови

Москва: Руски услов за продолжување на преговорите со Белорусија за нафтата


Русија соопшти дека преговорите со Белорусија за снабдувањето со нафта нема да продолжат се додека Минск не ја укине новата транзитна такса за руската нафта која оди кон Западна Европа. Белорусија оцени дека Русија поставува неприфатливи барања.
XS
SM
MD
LG