Достапни линкови

Прага: Будвар и Анхајсер постигнаа договор за заедничка дистрибуција на пивото Бадвајзер


Чешката пиварница Будјевицки Будвар и американскиот Анхајсер – Буш компани постигнаа договор за заедничка дистрибуција и покрај тоа што се во меѓународна борба за легализација на марката пиво Бадвајзер. И двете фирми тврдат дека го имаат историското право на името Бадвајзер.
XS
SM
MD
LG