Достапни линкови

Пакистан: 16 лица загинале од студ


Студеното време што деновиве зафати поголем дел од Пакистан била причината за смртта на шеснаесет лица. Снежните врнежи и ниските температури предизвикале и проблеми во снабдувањето со струја и во сообраќајниот транспорт.
XS
SM
MD
LG