Достапни линкови

Техеран: Иран нема да ја прекине соработката со Меѓународната агенција за атомска енергија


Портпаролот на иранското министерство за надворешни работи Мохамед Али Хусеини изјави дека Иран нема да ја прекине соработката со Меѓународната агенција за атомска енергија. Изјавата следува откако минатата недела иранскиот парламент одобри документ со кој ја обврзува владата повторно да ја разгледа соработката со Меѓународната агенција за атомска енергија како одмазда за можните санкции на Иран од страна на Советот за безбедност на ОН.
XS
SM
MD
LG