Достапни линкови

Багдад: Најмалку двајца американски војници загинале во последните судири во Ирак


Најмалку двајца американски војници загинале во последните судири во Ирак, соопшти командата на американските сили во таа земја. Во друг одвоен напад пак, четири ирачки цивили биле убиени, а најмалку три повредени во експлозија на бомба во источен Багдад. Во меѓувреме ирачката армија убила соопшти дека убила 30 милитанти во престрелка. Вчера ирачкиот премиер Нури Ал Малики најави нова безбедносна операција во Багдад.
XS
SM
MD
LG