Достапни линкови

Багдад: Претседателот Црвенковски во посета на македонскиот контингент војници во Ирак


Претседателот на Република Македонија и Врховен командант на вооружените сили Бранко Црвенковски денеска ќе го посети македонскиот контингент војници во рамките на меѓународната мисија во Ирак и ќе го помине празникот Божик со нив. Како што соопшти Кабинетот на претседателот, посетата на Црвенковски на македонските војници кои учествуваат во меѓународната мисија во Ирак е прва посета на највисоко ниво.
XS
SM
MD
LG