Достапни линкови

Мадрид: Разбиена голема мрежа за шверц на кокаин


Шпанската полиција разбила голема мрежа за шверц на кокаин при што уапсила 28 лица и запленила 1,8 тони кокаин, соопшти денеска главната дикеркција на полицијата и на шпанската цивилна гарда. Разбиена е „најголемата мрежа, создадена за шверц со тој опијат која дејствувала во земјата во последните години, соопшти шпанската полција подвлкеувајќи дека мрежата користела брзи бродови со ко дрогата је внела во Европа од Латинска Америка.
XS
SM
MD
LG