Достапни линкови

Шарм ел Шеик: Средба Мубарак - Олмерт


Израелскиот премиер Ехуд Олмерт денеска во Шарм Ел Шеик ке се сретне со претседатселот на Египет Хосни Мубарак. Тема на разговорите ке биде блискоисточниот мировен процес.
XS
SM
MD
LG