Достапни линкови

Вашингтон: Демократите ќе ја преземат контролата на американскиот Сенат


По минатогодишната победа на изборите во Соединетите држави Демократската партија денеска официјално ке ја превземе контролата во американскиот Сенат и Претставничкиот дом. Ненси Пелоси ке биде назначена за прв човек на Претставничкиот дом, воедно таа е и прва жена која ке биде на оваа функција.
XS
SM
MD
LG