Достапни линкови

Пекинг: Посета на иранскиот преговарач за нуклеарната програма


Иранскиот преговарач за нуклераната програма Али Лариџани денеска е во посета на кина каде ке разговара со официјалните претставници. Посетата следи по усвојување на Резолуцијата која предвидува санкции за Иран поради активностите во врска со збогатувањето на ураниумот. Кина која е постојан член на Советот за безбедност повика на разговори укажувајки дека санкциите нема да го решат проблемот.
XS
SM
MD
LG