Достапни линкови

Лондон: Мајкл Перхам најмлад човек што го препловил Атлантскиот океан


14 годишниот британец Мајкл Перхам ќе биде најмладиот човек кој сам го препловил Атлантскиот океан. Тој со своето бродче Дрското Мајмунче денеска по шест ипол недели треба да доплови до островот Антигуа. Мајкл е следен од неговиот татко на посебен брод.
XS
SM
MD
LG