Достапни линкови

Багдад: Полицијата пронашла 45 човечки тела


Полицијата во Багдад соопшти дека пронашла 45 човечки тела. На многу од нив имало трагови кои укажувале на убиство извршено од верските смртоносни одреди. Во Ирак се зголемија тензиите меѓу сунитите и шиитите по егзекуцијата на поранешниот диктатор Садам Хусеин кој беше сунит и посебно по објавата на видео снимката во која тој беше навредуван неколку минути пред бесењето.
XS
SM
MD
LG