Достапни линкови

Вашингтон: Денеска погреб на Џералд Форд


Тројцата живи поранешни американски претседатели Бил Клинтон, Џорџ Буш и Џими Картер ќе присуствуваат на денешниот погреб на поранешниот претседател Џералд Форд во Националната Катедрала во Вашингтон. Форд почина на 93 години, а беше 38 претседател кој служеше од 1974 до 1977 година.
XS
SM
MD
LG