Достапни линкови

Багдад: Убиени три лица меѓу нив и дилер со оружје на Ал Каеда


Aмериканските сили убиле три лица, меѓу кои и осомничен дилер со оружје поврзан со Ал Каеда во Багдад. Претходно, агенциите јавија дека три цивили загинале, а 7, лица меѓу кои и тројца полицајци се ранети од поставени бомби во источен Багдад. Вкупно во Ирак во 2006 загинаа над 16 илјади цивили, војници и полицајци.
XS
SM
MD
LG