Достапни линкови

Субави: 12 преживеани во авионска несреќа


Според извештаите, 12 лица ја преживеале несреќата на индонезискиот патнички авион во планинскиот предел на островото Суваси. Преставници на властите соопштија дека загинале 90 лица. Авионот кој леташе од Јава до Суваси, вчера беше прогласен за исчезнат.
XS
SM
MD
LG