Достапни линкови

Багдад: Најмалку 23 загинати во експлозија на три бомби


Во експлозија на три бомби денеска во Багдад загинаа најмалку 23 лица, а американската команда соопшти дека загинале и тројца американски војници. Подоцна во текот на денот американскиот претседател Џорџ Буш на неговиот ранч во Тексас ќе се состане со неговите советници за евентуалната промена на стратегија за Ирак.
XS
SM
MD
LG