Достапни линкови

Багдад: Ирачките власти започнаа подготовки за егзекуција на Садам Хусеин


Ирачките власти започнаа подготовки за егзекуција на поранешниот ирачкиот диктатор Садам Хусеин кој треба да биде обесен во следните недели, односно во рок од 30 дена по одлуката на судот. Во јавното писмо од затворот Садам Хусеин напиша дека е подготвен да умре како жртва за Ирак. Ватикан соопшти дека се надева оти Хусеин нема да биде егзекутиран.
XS
SM
MD
LG