Достапни линкови

Вашингтон: Сенаторот Џозеф Бајден е против зголемување на американските сили во Ирак


Идниот претседавач на Комитетот на американскиот Сенат за надворешни односи демократот Џозеф Бајден изјави дека ќе се спротивстави на секој обид на претседателот Џорџ Буш за зголемување на бројот на американските сили во Ирак. Сенаторот Бајден исто така изјави дека има намера да се кандидира за претседателските избори во две илјади и осмата година. Како на потенцијални кандидати од неговата партија се гледа и на Хилари Клинтон и Барак Обама.
XS
SM
MD
LG