Достапни линкови

Мајами: Авионот во кој бил и Тони Блер излетал од пистата


Авион на Бритиш Ервејз во кој бил и британскиот премиер Тони Блер со неговото семејство излетал од пистата при слетувањето на аеродромот во Мајами. Никој од над тристоте патници во Боингот не бил повреден, а авионот успеал нормално да застане, соопштија претставници на аеродромот. Блер и неговото семејствао вообичаено празниците ги минува на југот на Флорида.
XS
SM
MD
LG