Достапни линкови

Багдад: Симултани експлозии на три автомобили бомби


Три автомобили бомби симултано екслодирале денеска во Багдад, при што загинале најмалку 14 луѓе. Инаку, Американската армија денеска соопшти дека 6-мина нејзини војници загинале вчера и денеска во Ирак. Според Асошиетед прес, досега во Ирак загинале 2978 американски војници.
XS
SM
MD
LG