Достапни линкови

Багдад: 12 илјади полицајци загинаа од март 2003


Ирачкото министерство за внатрешни работи соопшти дека околу 12 илјади полицајци загинаа од Март 2003 по американската инвазија врз земјата со која беше остранет од власта Садам Хусеин. Министерот Џавад ал Болани изјави дека полицајците загинале во борби против милитантите, криминалците и напаѓачите.
XS
SM
MD
LG