Достапни линкови

Техеран: Иран продолжува со процесот за збогатување на ураниумот


Иран продолжува со процесот за збогатување на ураниумот и покрај санкциите на Обединетите Нации чија цел е запирање на неговите нуклеарни активности. Во централата Натанз започнала работата врз инсталација на 3 илјади центрифуги. Мерките на Советот за Безбедност нема да му наштетат на Техеран, а светот ќе мора да научи да живее со нуклеарен Иран, изјави вчера претседателот Махмуд Ахадинеџад.
XS
SM
MD
LG