Достапни линкови

САД: Почина Џејмс Браун


На 73 години почина легендарниот Џејмс Браун кумот на соул музиката. Браун со децении беше икона на светската музичка сцена човек инспирација за многу ритам и блуз, рок енд рол и хип – хоп музичари. Меѓу неговите најголеми хитови се I feel good, It’s a man's world and Papa's Got a brand new bag.
XS
SM
MD
LG