Достапни линкови

Багдад: Најмалку седум ирачки полицајци загинаа во самоубиствен бомбашки напад


Најмалку седум ирачки полицајци загинаа, а 20 се повредени во самоубиствен бомбашки напад во близина на полициска станица северно од Багдад. Во јужниот град Самава пак каде што дејствуваат силите на радикалниот шиитски свештеник Моктада Ал Садр во престрелка мегу безбедносните сили и вооружени лица загинале најмалку 4 полицајци.
XS
SM
MD
LG