Достапни линкови

Пекинг: Кристофер Хил незадоволен од неуспехот на шестпартитните преговори


Американскиот преговарач за севернокорејската нуклеарна програма Кристофер Хил денеска изрази незадоволство поради неуспехот на шестпартитните перговори во Пекинг. ,,Неколкудневните разговори беа малку разочарувачки, но сите сакаме да постигнеме напредок,, оцени Хил. Нови разговори не се закажани.
XS
SM
MD
LG