Достапни линкови

Њујорк: Советот за безбедност на ОН гласа за резолуцијата за Иран


Советот за безбедност на Обединетите Нации денеска би требало да гласа за нацрт резолуцијата со која се предвидуваат санкции против Иран поради неговата контроверзна нуклеарна програма. Техеран соопшти дека ќе ја продолжи работата на збогатување ураниум и доколку санкциите бидат воведени.
XS
SM
MD
LG