Достапни линкови

Киев: Посета на рускиот претседател Владимир Путин


Рускиот претседател Владимир Путин пристигна во Киев на разговори со украинскиот претседател Виктор Јушченко. Според Кремљ, главна цел на посетата е подобрување на довреба и разбирањето меѓу Русија и Украина.
XS
SM
MD
LG