Достапни линкови

Вашингтон: Замрзнувањето на проширувањето на ЕУ опасна порака за земјите кои се надеваат на членство


Американските законодавци ја предупредија Европската Унија дека одлуката за замрзнување на проширувањето е опасна порака за земјите кои се надеваат на членство. Комитетот за надворешни работи на Сенатот оцени дека без перспектива за членство во Европската Унија, многу земји веќе ќе немаат морив за продолжување на демократските реформи.
XS
SM
MD
LG