Достапни линкови

Њујорк: Рускиот амбасадор во ОН е за одложување на гласањето за нацрт резолуцијата за Иран


Рускиот амбасадор во ОН истакна дека е потребна дополнителна расправа во врска со нацрт резолуцијата на Советот за безбедност на ОН за воведување санкции кон Иран поради нуклеарната програма. Гласањето за нацрт резолуцијата е најавено за денеска, но рускиот амбасадор Виталиј Чуркин истакна дека смета оти Советот за безбедност и денеска треба да расправа во врска со резолуцијата, а гласањето да биде одложено за утре.
XS
SM
MD
LG