Достапни линкови

Техеран: Кандидатите на Ахмадинеџат поразени во изборите за градскиот совет


Конечните резултати од изборите за Градскиот совет на иранскиот главен град Техеран покажуваат дека кандидатите на претседателот Мухамед Ахмадинеџат претрпеле пораз. Имено, според резултатите објавени денска, градскиот советот ќе биде контролиран од умерените реформски сили.
XS
SM
MD
LG