Достапни линкови

Вашингтон: Роберт Гејтс од денеска и официјално нов секретар за одбрана


Роберт Гејтс денеска и официјално ќе стане нов американски државен секретар за одбрана. Поранешниот директор на ЦИА Роберт Гејтс го заменува Доналд Рамсфелд кој по пет години на таа функција во минатиот месец си поднесе оставка.
XS
SM
MD
LG