Достапни линкови

Газа: Обновени престрелките меѓу ривалските фракции на Хамас и Фатах


Во Појасот Газа денеска беа обновени престрелките меѓу ривалските палестински фракции Хамас и Фатах и покрај тоа што тие објавија примирје. Ескалацијата на насилствата дојде откако Хамас го отфрли повикот на претседателот на палестинската власт Махмуд Абас за предвреми избори на палестинските територии.
XS
SM
MD
LG