Достапни линкови

Белград: Посета на шефот на македонската дипломатија Антонио Милошоски


Шефот на македонската дипломатија Антонио Милошоски денеска во Белград ќе разговора со неговиот српски колега Вук Драшковиќ, најавено е во Скопје. Главни теми на состанокот соработката во регионот и косовското прашање.
XS
SM
MD
LG