Достапни линкови

Кипар: Денеска локални избори


Во Кипар денеска се одржуваат локални ибори први одкога земјата стана членка на Европската Унија во 2004 година. Право на глас имаат околу 500 илјади грагани кои ке треба да изберат 34 градоначалници и општински советници.Резултатите како што јавуваат агенциите ке бидат и показател за популарноста на претседателот Тасос Пападопулос, кој има намера да се кандидара за втор мандат на изборите во 2008 година.
XS
SM
MD
LG