Достапни линкови

Техеран: Денеска се очекуваат првичните резултати од изборите за локални советници


Иранските власти денеска се очекува да ги објават првичните официјални резултати од изборите за локални советници и мокното свештеничко тело кои се одржаа во петокот. Како што јави вчера иранската новинска агнеција излезноста на изборите била поголема од 60 проценти. По неколку годишно владеење на конзервативците реформистите се надеваат дека ке освојат повеке гласови.
XS
SM
MD
LG