Достапни линкови

Пакистан: 27 жени загинаа во пожар во централен Пакистан


27 жени и деца загинаа, а неколку десетици се повредени во стампедото по пожарот што избувна во шатор на свадбена прослава во централен Пакиситан. Пожарот избувнал доцна синојка и предизвикал уривање на еден од блиските ѕидови. Според полицијата неколку од повредените се наогаат во критична здравствена состојба.
XS
SM
MD
LG