Достапни линкови

Газа: Еден телохранител на Махмуд Абас загинал, неколкумина повредени


Еден телохранител на палестинскиот претседател Махмуд Абас загинал, а неколку се повредени во нападот на камп во појасот Газа рано утринава - јавија агенциите. Насилството се случува во период на зголемени тензии мегу палестинките партии откако вчера претседателот Абас изјави дека ке побара одржување на предвремени претседателски и парламентарни избори поради како што рече надминување на политичакта криза во земјата. Владеачкото милитантно движење Хамас веднаш ја отфрли таквата можност.
XS
SM
MD
LG