Достапни линкови

Венецуела: Чавез демантира дека Кастро има рак, но потврди дека е сериозно болен


Претседателот на Венецуела Уго Чавез ги демантира информациите дека кубанскиот лидер Фидел Кастро има рак, но потврди дека е сериозно болен. Чавез е близок сојузник на кастро.
XS
SM
MD
LG