Достапни линкови

Пјонгјанг: Северна Кореа нема да ја прекине нуклеарната програма


Северна Кореја соопшти денеска дека нема да ја прекине својата нуклеарна програма се додека Соединетите Држави не се откажат од, како што се вели, непријателската политика спрема Пјонг Јанг и не ги укинат санкциите. Северна Кореја изрази скептицизам и во врска со можниот напредок на 6-партитните преговори, кои треба да бидат обновени во понеделник во Пекинг.
XS
SM
MD
LG