Достапни линкови

Анкара: Голема неправда, реакција на Турција на одлуките од самитот на ЕУ


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган изјави дека одлуката на Европската Унија за делумно замрзнување на преговорите со Турција за членство, е голема неправда. Ердоган ова го изјави на заедничката прес конференција во Анкара со британскиот премиер Тони Блер, кој е во посета на Турција, како прва станица од неговата блиско – источна турнеја.
XS
SM
MD
LG