Достапни линкови

Вашингтон: Фидел Кастро тешко болен


Шефот на ЦИА Џон Негропонте изјави дека кубанскиот претседател Фидел Кастро бил тешко болен. Негропонте во изјавата за Вашингтон пост прецизирал дека на осумдесет годишниот кубански лидер му преостанувале само уште неколку месеци живот.
XS
SM
MD
LG