Достапни линкови

Багдад: Најмалку 10 лица загинаа при експлозија на бомба


Најмалку 10 лица загинаа, а 25 се ранети во експлозија на бомба на пазар во Багдад, јавија новинските агенции. Вчера во одвоени напади во Ирак, претежно во Багдад, загинаа 80 лица, а беа ранети над 230 луѓе. Исто така вчера во земјата беа пронајдени 50 човечки тела.
XS
SM
MD
LG