Достапни линкови

Свет: Дискавери слета на Меѓународната вселенска станица


Спејс шатлот Дискавери се спои со Меѓународната вселенска станица каде што ќе остане една недела со цел астронаутите да ја продолжат изградбата на орбиталната лабораторија. Од седумтемина астронаути само Сунита Вилјамс ќе остане на станицата со што ќе го замени германецот Томас Рајтер. Вилјамс ќе престојува на вселенската станица шест месеци.
XS
SM
MD
LG