Достапни линкови

Сантијаго: Денеска ќе биде погребан поранешниот чилеански диктатор Аугусто Пиноче


Поранешниот чилеански диктатор Аугусто Пиноче денеска со воени почести ќе биде погребан во Сантијаго. Претседателката Мишел Бачелет која беше во затвор за време на режимот на Пиноче изјави дека нема да учествува на церемонијата. Пиноче владееше од седумдесет и третата до деведесеетата година од минатиот век.
XS
SM
MD
LG