Достапни линкови

Багдад: Најмалку 57 лица загинаа во самоубиствен напад


Најмалку пеесет и седум луѓе загинале, а скоро сто и пеесет биле повредени во денешниот самоубиствен напад во Багдад, јавуваат агенциите, повикувајќи се на болнички извори во ирачкиот главен град. Се прецизира дека автомобилот бомба експлодирал во група сезонски работници, главно шиити.
XS
SM
MD
LG