Достапни линкови

Њујорк: Анан апелира до САД за соработка со останатите земји во решавање на светските предизвици


Генералниот секретра на ОН во заминување Кофи Анан во својот говор апелираше до Соединетите држави повеќе да соработуваат со останатите земји во решавање на светските предизвици вклучувајки ја војната во Ирак. Како што јавуваат агенциите Анан истакнал дека ниту една држава не може да стане безбедна барајќи превласт над сите останати.
XS
SM
MD
LG