Достапни линкови

Скопје: Посета на шефот на економскиот тим за Косово и Метохија и југот на Србија


Шефот на економскиот тим за Косово и Метохија и југот на Србија Ненад Поповиќ денеска во Скопје ке се сретне со македонските официјални претставници при што ке ги претстави ставовите во врска со статусот на Косово. Како што јавуваат агенциите тој ке учествува и на трибината насловена како Точно напладне, а ке говори на тема Обединување на силите за економски развој на Косово и Метохија.
XS
SM
MD
LG